Šventę pažymėjo trijų valandų plaukimu

Lietuva šventė savo valstybingumo atkūrimo 100-metį, o Elektrėnų plaukimo baseine plaukikai tą dieną jau šeštą kartą dalyvavo ypatingose varžybose, kurios neturi jokio analogo Lietuvoje gal net Europoje ar pasaulyje.
15 plaukikų, iš visos Lietuvos, vasario 16 d. paminėjo Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį plaukdami trijų valandų varžybose. Lietuvos olimpiečių asociacija (LOA) kartu su kitais, įsteigė prizus dalyviams, džiaugėsi nenuilstama šių varžybų organizatore, buvusia viena geriausių Lietuvos plaukike, Neringa Milašienė. Ji šiais metais viena sugebėjo padaryti tiek, kiek nesugebėtų padaryti didelis būrys žmonių. Jos dėka, šios varžybos vyko sklandžiai, teisėjai teisėjavo labai profesionaliai, nors tai daryti 3 valandas be poilsio yra nepaprasta. Plaukikai plaukė techniškai ir daugelis iš jų visai nesustodami poilsiui.
Tarp dalyvių buvo plaukikų, kurie į varžybas atvyko trečią ar net ketvirtą kartą. Šiaulietė Aušra Grabauskienė šiose varžybose dalyvauja trečią kartą ir kaip ji sako, kad trečias kartas nemelavo. Ji pagaliau tapo šių varžybų nugalėtoja. Aušra nuplaukė 9 km 650 metrų. Kita šiaulietė, anglų kalbos dėstytoja, Sigita Janušytė, šiose varžybose dalyvavo jau ketvirtą kartą. Ji visada moka pagirti organizatorius, padėkoti už prizus ir, nepaisant didelio nuovargio po varžybų, visada šypsotis.
Antrąją vietą varžybose užėmė buvusi Europos jaunių plaukimo čempionė, tarptautinės klasės sporto meistrė Aiškutė Buzelytė Tranienė (9 km 300 m). Trečioji buvo vilnietė Olga Semionova (8 km 900 m).
Jaunių grupėje pirmoji buvo vilnietė Juneta Krylovaitė nuplaukusi 9 km 900 m, antroji - panevėžietė Rugilė Girštautautė (4 km 100 m). Ji neplaukė visų 3 valandų. Savo nuotolį ji baigė anksčiau, nes plaukė turėdama temperatūros.
Vyrų tarpe nugalėtoju tapo Ignalinos plaukikas Erikas Kapočius (13 km 300 m), antrą vietą užėmė Marius Karlavičius (12 km 600 m), trečioje vietoje liko marijampolietis Žilvinas Grigaitis (11 km 600 m).
Varžybų dalyviams suvenyrus ir JAV plaukiko L. Algmino knygą „Samogitia mea patria” įteikė olimpinis čempionas Vladas Česiūnas ir LOA viceprezidentė Birutė Statkevičienė.