Sidabras Lietuvai

2022 08 25-28 dienomis Čekijoje, Lipno mieste vyko Europos Rs Feva jachtų buriavimo čempionatas. Lipno ežeras kuris yra Bohemios regiono pietuose, dar vadinamas Čekijos jūra .
Dėl titulų varžėsi 79 komandos iš 8 šalių: Čekijos, Slovakijos, Italijos, Vengrijos, Anglijos, Olandijos, Lietuvos ir Estijos. Daugiausiai atstovavo Čekiją, Italiją, Vengriją ir Lietuvą. Mūsų laivyną sudarė net 9 Rs feva jachtos atstovaujančios Nacionalinę rinktinė ir Klubus.(Elektrėnų bk”poseidonas”, MBK, Neringos sporto mokykla, Marijampolės sporto centras, Elektrėnų savivaldybės sporto centras, BK”Škvaliukas, Vilniaus Vaikų buriavimo mokykla, Šiaulių sporto centras “Atžalynas))
Sąlygos buvo sudėtingos Vėjas silpnas ir nepastovios krypties, starto linija labai ilga, Pirmą dieną įvyko trejos lenktynės, antrąją buvo visiškas štilius ir škvalas dienos pabaigoje bandymas surengti lenktynes nebuvo sėkmingas. Viskas sprendėsi trečią dieną, kai įvyko dar trejos lenktynės.
Geriausiai sekėsi Rūtos Mažunavičiūtės (Šiaulių sporto centras “Atžalynas”) ir Taurui Kurlinkui (Elektrėnų savivaldybės sporto centras – Elektrėnų BK”Poseidonas”) auklėtiniams. Jie Mišrių įgulų kategorijoje iškovojo II vietą ir jei ne juodos vėliavos diskvalifikacija starto metu buvo galima palipėti ir dar aukščiaus.Tokio rango varžybose debiutavo ir dar keli Elektrėnų sporto centro atstovai Ugnė Urbonaitė, Austėja Karčiauskaitė, Kajus Volungevičius ir kt, kuriems tai buvo puiki proga įgauti tarptautinių regatų patirties. ESSC treneris Darius Gerasimavičius:-
“Elektrėnų sportininkų poasirodymai čempionatuose šiemet labai džiugina, tai jau trečias medalis iškovotas buriuojant tarp pasaulio elito.
(Nojaus Volungevičiaus bronza ir Aksės Rudzikaitės /Augustės Žukauskaitės auksas, bronziniame laivyne).Tokie pasiekimai nelieka nepastebėti , tad Rs sailing jachtų asociacijos po šio čempionato Lietuvai pasiūlė kitais metais birželio mėnesį surengti Europos čempionatą savo šalyje. Ar pavyks įgyvendinti tam keliamus aukštus reikalavimus varžybosm paaiškės lapkričio mėnesį. Surengti minėtas varžybas imanoma tik bendradarbiaujant buriavimo klubams ir savivaldybėms. Reikia pažymėti, kad toks modelis labai sėkmingai veikia mūsų mieste, kai buriavimo klubas “Poseidonas” ir Elektrėnų savivaldybės sporto centras bendradarbiaudami įgalina sportininkus aktyviai treniruotis ir dalyvauti aukščiausio rango varžybose, sutelkę žmogiškuosius ir finansinius resursus, puikiai išnaudodami puikią buriavimo ekvatoriją ir inventorių.”


ESSC treneris Darius Gerasimavičius