Sėkmingas lengvaatlečių sezonas

Vasaros sezonas paprastai prasideda pavasariniais  krosais ir vaikų varžybomis.Aukštas vietas ir prizus įvairiose varžybose ne kartą iškovojo Andrė Pranukevičiūtė,Regvita Gackaitė,Augustas Purvys,Marius Suchockas,broliai Giedrius Albinas ir Povilas  Misevičiai,Neira Ščetininaitė,Gustė Taparauskaitė,Mantas Pečiulis ir kiti.Pastarasis vienintelis ,kuris Utenoje vaikų čempionate iškovojo bronzos medalį 60m.barjeriniame bėgime. Gerą toną visai vasarai uždavė Versmės gimnazistai gegužės mėnesį Alytuje atstovavę mūsų savivaldybę ir tarp 38 stipriausių Lietuvos mokyklų finalinėse varžybose iškovoję 10 vietą.Dovidas Petkevičius šuolyje į aukštį tarp 2-3 metais vyresnių varžovų buvo trečias.Draugiška estafetės 4x100m. komanda ,kurioje dar bėgo Renatas Paberalis,Arnas Lasevičiusir Rytis Ašmena iškovojo 5 vietą, nuo medalio atsilikę tik 0,2sek.  (tai bent kova!)Rokas Ašmena  1000m. 7 vieta. Pagrindinis sezono startas-komandinės Jaunių sporto vilčių žaidynės.Šiam startui ruošiamės visus metus.Komandą sudaro 15 sportininkų,mokslo metai jau būna pasibaigę ,kartais ne visi gali ar nori dalyvauti.Šįkart visi 15 kovėsi pasiaukojančiai.Savo grupėje iškovojome antrą vietą ir surinkome daugiausiai taškų iš visų Elektrėnams atstovavusių sporto šakų.Didžiausią indėlį į komandos taupyklę įdėjo vieviškis Justinas Jurkevičius  ir Dovidas Petkevičius iš Elektrėnų. Aukštas vietas iškovojo Rytis ir Rokas Ašmenos,Vidmantas Gelūnas,Orestas Malinauskas .Tarp merginų geriausiai sekėsi Gretai Janušauskaitei , Akvilei Narkevičiūtei ir Sandrai Gurskaitei. Sandrai šis sezonas ypač sėkmingas:jau nuo pavasario rodžiusi aukštus rezultatus pagaliau Gargžduose Lietuvos jaunučių čempionate iškovojo medalį  ir  pasiekė naują Lietuvos  14-mečių rekordą 1000m.kliūtiniame bėgime.Tai jau penktas elektrėniečių pasiektas Lietuvos rekordas ir nei vienas dar nepagerintas.Štai jie rekordininkai:

  •     13metų -MARIUS ČARAS  800m. Valmiera,    2000 07 26
  •     16metų -NERIJUS RIMKEVIČIUS 8-kovė, Šiauliai,  2009 05 17
  •     13 metų-ARNAS LASEVIČIUS  60m. barj.bėg. Vilnius  2014 03 08
  •     15 metų-DOVIDAS PETKEVIČIUS 60 m.barj.bėg. Vilnius, 2016 12 06
  •     14 metų-SANDRA GURSKAITĖ 1000m.kliūt.bėg.Gargždai,2017 06 28

Atrodo paradoksas:kuo bloglogesniame stovyje tuoj 50-mečio ,,jubiliejų" bešvęsiantis stadionas,tuo dažniau lengvaatlečiai gerina rekordus.
Dar truputį apie Sandrą.Ši motyvuota ir užsispyrusi mergaitė iš Beižonių globos namų turi didelę svajonę:kada nors tapti šiuolaikinės penkiakovės meistre.Ji ne tik bėgioja,jai sudarytos salygos važinėti į baseiną  , į šaudyklą ,po truputį pratinasi jodinėti, kada nors išmoks ir fechtuoti. Jau dabar ji gauna patarimų iš olimpinės čempionės Lauros Asadauskaitės ir ima iš jos pavzdį. Kas 4 metus vyksta pasaulio lietuvių sporto žaidynės.Elektrėniečiai nepraleidžia progos sudalyvauti net keliose sporto šakose.Šįmet ir lengvaatlečiai turi kuo pasigirti :iškovoti net trys medaliai ir visi sprinte.Pasižymėjo Vievio gimnazistai: Meda Jovaišaitė 2v.o Julija Januševska ir Justinas Jurkevičius- treti.Labai kovingai rungtyniavo pati jauniausia tarp visų mūsų estafetės 8x800m. komanda.tarp 12 komandų mes penkti.
Iki  rugpjūčio vidurio sezoną pratęsė tik Dovidas Petkevičius kuriam teko garbė kartu su dar 9 Lietuvos lengvaatlečiais dalyvauti Vengrijoje Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.Ten jis nebuvo statistas:iškovojo aukštą penktą vietą geriausią tarp visų Lietuvos lengvaatlečių.Po to dar sekė pergalė Baltijos šalių varžybose,poros savaičių poilsis ir pasiruošimas kitam sezonui,kuris nusimato dar labiau įtemptas.Dovidas vienintelis iš jaunių amžiaus lengvaatlečių gavo finansavimą ruoštis pasaulio jaunimo olimpinėms žaidynėms Argentinoje:tai reiškia, kad jis važiuos pavasarį į sporto stovyklą Portugalijoje ,Europos čempionatą ir vasaros sezoną, užsitęsusį iki spalio vidurio ...Jei nori būti čempionu, ramybė tik sapnuojasi...