Poseidono taurės regata 2017

Šeštą kartą Elektrėnų mariose surengtoje tradicinėje Poseidono taurės regatoje su vėju galynėjosi net 63 dalyviai. Šį kartą buriuotojams nuobodžiauti neteko, abi varžybų dienas švietė saulė, o pastovus, rytų krypties vėjas, kurio greitis siekė 6-8m/sek. sudarė puikias sąlygas gaudyti vėją.
Praeitą savaitgalį į regatos distancijas išplaukė 39-ios įvairiaspalvėm burėm pasipuošusios jachtos. Dėl didelio jachtų skaičiaus regatos organizatoriams teko įrengti dvi atskiras distancijas: A- marių viduryje greitaeigiams laivams, turintiems papildoma bures genakerius, ir B- arčiau kranto, išilgai miesto paplūdimio, ketams bei bermudiniams šliupams. Kaip jau įprasta daugiausia, net 21 laivas ir 37 buriuotojai varžėsi keturiose katamaranų jachtų klasėse.
Katamaranų F-18 klasėje lyderius skyrė tik vienas balas. Nugalėtojais tapo jaunimo įgula Antanas Gerasimavičius su Dominyku Žižiu ( ESSC/NBA ),antri buvo Šarūnas Agliniškis (Poseidonas) buriavęs kartu su klaipėdiečiu Mindaugu Petroniu, o elektrėniečių Nerijaus ir Gražinos Butkevičių įgula užėmė trečią vietą.
Trečiame plaukime vėjo gūsio neatlaikė panevėžiečio Ramiro Šijano katamarano stiebą iš priekio laikantis trosas taip vadinamas forštagas, stiebas su visom burėm nuvirto, bet sužeidimų įgula sugebėjo išvengti. Kitose klasėse prizininkais tapo: -RS Feva 1. Tauras Dambrauskas su Luku Čeika 2. Jurgis Jurgelionis-Varnas su Arijum Dambrausku 3. Tomas Linkus su Titu Linkum ( visi ESSC/ NBA ); Optimist 1. Nojus Volungevičius 2. Kristupas Linkus ( abu ESSC/ NBA ) 3. Augustas Žaliauskas ( Marijanpolė); Finn 1. Kęstas Reklys 2. Pranas Svinskas 3. Nerijus Andrijauskas ( visi Poseidonas).
Regatos uždaryme Poseidono klubo vėliavą nuleido visi nugalėtojai, o klubo pirmininkas Vaidas Bernotas padėkojo buriavimo entuziastams - savanoriams Aleksandrui Klumbiui, Aleksui Garbanovui, Edvardui Važgėlai, Romui Šidlauskui, Aistei Linkutei ir rėmėjams: Elektrėnų savivaldybei, Elektrėnų Savivaldybės Sporto Centrui, UAB Kaefer, UAB Uriga be kurių nepavyktų surengti tokių organizacine ir finansine prasme sudėtingų varžybų.