Po čempionato – ir džiaugsmas, ir nerimas

Nors Vilniaus „MSC-Baltic Amadeus“ ekipoje po praėjusio sezono įvyko nemažai permainų, sostinės vandensvydininkai buvo visa galva aukštesni už varžovus.
Baigiamasis, antrasis, Lietuvos čempionato turas įvyko Elektrėnuose, kur paaiškėjo visi medalininkai. Kaip ir praėjusiais metais, auksas atiteko Vilniaus „MSC-Baltic Amadeus“, sidabro medalius iškovojo Kauno plaukimo mokykla „Bebras“, o bronzos – Elektrėnų „SC-Žaibas“.

Ketvirtas liko Alytaus „Dzūkijos vandenis–SRC“, penkta - Lietuvos jaunių rinktinė. 
„Kaip ir 2016-aisiais, didelių pasikeitimų čempionate nebuvo. Tik šįkart be medalių liko alytiškiai, kurie praėjusiais metais buvo treti. Jokio postūmio į priekį nėra, nors jį norėtųsi matyti. Vėlgi dominavo Vilniaus vandensvydininkai. Sostinės komandos per visą šios sporto šakos istoriją nuo 1953-iųjų yra laimėjusios šešiolika čempionatų. Dukart čempionais tapo „Delfinas“, vieną kartą – Vilniaus rinktinė ir trylika kartų (vienuolika iš eilės) - „Baltic-Amadeus“, - sako čempionų ekipos ir Lietuvos rinktinės vyr. treneris Nerijus Papaurėlis. 

Čempionai į varžovų vartus įmetė 61 įvartį, o į savus praleido vos 19. 

Kaip galite apibūdinti 2017-ųjų Lietuvos čempionų komandą?  

Komanda kasmet keičiasi. Vieni išvažiuoja dirbti ar mokytis į užsienį, kiti baigia sportuoti. 

Ateina jaunimas, komandoje nėra stabilumo. Šiemet ekipoje žaidė daug naujų sportininkų, kurie praėjusiais metais nerungtyniavo. 

Į Vilnių atvyko mokytis ir dirbti du alytiškiai Raimondas Kazlauskas ir Pijus Vadvilavičius, į komandą grįžo Amerikoje studijavęs ir ten žaidęs vandensvydį, o dabar Vilniaus universitete medicinos mokslus toliau tęsiantis  Michailas Lapido bei Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjai Ignas Kižys, Karolis Blaževičius, Samuelis Marčiukaitis, Rokas Pupinas ir Maksimas Makarovas. 

Iš komandos išėjo Šarūnas Beleckas, kuris studijuoja Švedijoje. Šiame čempionate mūsų žaidėjas Povilas Sriubas teisėjavo, todėl nerungtyniavo.

Iškilo nemaža problema – 16-18 metų žaidėjai meta sportą. Tarp jų – ir perspektyvus dvyliktokas Nikita Zacharovas bei Vilniaus Gedimo technikos universitete studijuojantis Stanislavas Dzikevičius. 

Kurie komandos žaidėjai čempionate labiausiai džiugino?

Geriausio komandos žaidėjo prizą gavo 2 m 8 cm ūgio universalusis Aurimas Jonkus, kuris per metus labiausiai patobulėjo, ypač pagerino savo fizinį pasirengimą.

Jį bandome vidurio gynėjo, o kartais ir puolėjo pozicijose. Ateityje šis žaidėjas, manau, gali sudominti ir užsienio klubus. 

Turime puikų pagrindinį vartininką Andrejų Pometką, kuriam jau 37-eri. Tačiau antro turo varžybose Elektrėnuose jis nerungtyniavo. Gana sėkmingai Andrejų pakeitė Vilniaus Gedimino technikos universitete studijuojantis 20-metis Raimondas Kazlauskas.

Daugiausiai įvarčių pelnė Aurimas Jonkus ir Julius Goštautas. Tačiau pastarasis žaidėjas kartais pro pirštus žiūri į sportinį režimą ir tai trukdo jam dar labiau atsiskleisti. 

Vienas iš komandos atakos lyderių buvo 18-metis Marius Jakimčikas, tačiau jis galvoja apie studijas Amerikoje ir galime prarasti šį perspektyvų žaidėją.          

Kurios rungtynės buvo sunkiausios?

Su Kauno „PM-Bebru“. Du kėlinius vyko lygi kova, rezultatas buvo 4:4. Trečiame kėlinyje išryškėjo mano vadovaujamos komandos geresnė greičio ištvermė, kitos funkcinės savybės.

Tai ir nulėmė mums persilaužimą. Trečią kėlinį įšsiveržėme į priekį keturiais įvarčiais ir tą persvarą išsaugojome iki rungtynių pabaigos – 11:7.   

Lietuvos čempionate dalyvavote tuoj pat po pasirodymo Europos Sąjungos Tautų taurės turnyre, kaip jame sekėsi?

Lenkijoje trijų dienų turnyre žaidė Lietuvos rinktinė. Pirmą kartą jame dalyvavo 12 šalių nacionalinės komandos. 

Pogrupio varžybose teko susitikti su Anglijos rinktine, kuri 2012 m. dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, bei Portugalijos rinktine, kuri bus mūsų varžovė per spalio 6-8 d. įvyksiantį Europos čempionato atrankos turnyrą. Portugalai bus jo šeimininkai. 

Per dieną teko žaisti po dvejas rungtynes. Portugalams pralaimėjome 9:14, o anglams – 7:9. Pogrupyje likome treti ir toliau kovojome dėl 9-12 vietų. 

Ten nugalėjome Čekiją, Škotiją bei Airiją ir, kaip ir praėjusiais metais (tada dalyvavo 10 rinktinių), užėmėme devintą vietą.
Lietuvos rinktinė dalyvauja ir atvirame Baltarusijos čempionate, kuriame žaidžia aštuonios komandos. 

Po pirmo turo varžybų užėmėme penktą vietą ir rudenį toliau žaisime dėl 5-8 vietų. Baltarusijos čempionatas mūsų rinktinei – labai gera meistriškumo mokykla.  

Lietuvos čempionate pirmą kartą dalyvavo šalies jaunių rinktinė, kuri buvo penkta. Ką galite pasakyti apie jos pasirodymą?

Prieš tai Lietuvos jaunių rinktinė (iki 17 m.), treniruojama kauniečio Rimvydo Šimansko, po šešerių metų pertraukos dalyvavo Europos jaunių čempionato atrankos turnyre Mančesteryje. 

Nors komanda ir nelaimėjo nė vienų rungtynių, tačiau labai gerai, kad ji dalyvavo varžybose, įgijo patirties, kurios visiškai neturėjo, vaikinams atsirado motyvacija toliau sportuoti. 

Dauguma mūsų žaidėjų vieneriais-dvejais metais jaunesni už varžovus. Viliuosi, kad šie jaunieji žaidėjai jau netolimoje ateityje gali papildyti Lietuvos suaugusiųjų rinktinę.

Lietuvos čempionate šalies jaunių rinktinė pirmajame ture pateikė staigmeną, nugalėjusi elektrėniškius. 

Tačiau baigiamajame ture jaunimui to pakartoti nepavyko, rungtynės buvo pralaimėtos 10:14. 

Po įtempto sezono jaunių rinktinėje pasijautė nuovargis, be to, keli žaidėjai laikė egzaminus ir turėjo mažiau galimybių gerai pasirengti antrojo turo kovoms.

Kita vertus, pagal Lietuvos čempionato nuostatus rinktinės žaidėjai gali atstovauti savo klubams. 

Tuo pasinaudojo alytiškiai – Laurynas Šickus ir pagrindinis rinktinės vartininkas Dominykas Kerevičius atstovavo Alytui ir padėjo nugalėti rinktinę 12:9.

Baigėsi čempionatas, dabar, tikriausiai, poilsis?

Birželį šiek tiek ilsėsimės, o liepos antroje pusėje pradėsime naująją sezoną. Kadangi dauguma mūsų žaidėjų atstovauja Lietuvos nacionalinei rinktinei, todėl pradėsime rengtis 2018 m. Europos čempionato atrankos turnyrui. 

Pogrupio varžybose teks susitikti su Čekijos, Portugalijos ir Ukrainos rinktinėmis. Komandos pagal užimtas pogrupyje vietas toliau žais su praėjusių metų Europos čempionate 9-16 vietas užėmusiomis komandomis.

Mūsų tikslas – pogrupio varžybose užimti kuo aukštesnę vietą, kad, tęsiant kovą toliau, gautume kuo silpnesnį varžovą. 

Mums didelis galvos skausmas, kur rengtis čempionatui. Birželio mėnesį Lazdynų baseinas dar veiks, tačiau šiomis dienomis Vilniaus savivaldybėje bus sprendžiamas klausimas dėl baseino uždarymo ir jo nugriovimo. 

Sklando gandai, kad miesto savivaldybė liepos mėnesį baseiną nori pradėti griauti, nepastačius naujojo 25 m baseino Fabijoniškėse. 

Visi vandens sporto šakų atstovai dėl to labai sunerimę. Liksime be sporto bazės ir, matyt, Europos čempionatui teks rengtis Elektrėnuose.         

Sportas.info