Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti

Lapkričio mėnesį, į po remonto atsidariusį Elektrėnų baseiną kiekvieną dieną gūžėjo 2-4 klasių mokinukai, (Elektrėnų pradinė mokykla; Vievio pradinė mokykla; Kietaviškių pagrindinė mokykla; Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija), kurie mokėsi plaukimo įgūdžių. Vaikai turėjo po 10-11 plaukimo pamokų. Mokymas plaukti yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatingumo priemonė, bet gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Taisyklingas plaukimas kompleksiškai grūdina organizmą, skatina augimą ir vystymąsi, gerina medžiagų apykaitą, stimuliuoja kvėpavimo ir nervų sistemas.
Projekto „Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti“, kurį vykdo Elektrėnų savivaldybės sporto centras pagal Sveikatinimo projektų finansavimo sutartį, metu vaikams buvo suteiktos žinios apie saugaus elgesio taisykles baseine ir atviruose vandens telkiniuose, vandens teikiamus malonumus ir galinčius iškilti pavojus, higienos reikalavimus lankant baseiną.
Mokyklos prisijungė prie projekto vykdymo, mokytojai atsakingai vedžiojo ir lydėdavo vežiojančius vaikus į baseiną, su mokiniais puikiai dirbo plaukimo instruktoriai. Vaikai noriai lankė plaukimo pamokas, daugelis iš jų prarado baimę vandeniui ir išmoko plaukti be papildomų priemonių.