Lietuvių pasiekimai pasaulio buriavimo čempionatuose

Jungtinėje Karalystėje net tris savaites vyko pasaulio čempionatai. Kartu su kitais jaunaisiais Lietuvos buriuotojais Elektrėnų sportininkas Nojus Volungevičius varžėsi dvejose jachtų klasėse. Rs feva pasaulio čempionate sportininkas po itin sunkių lenktynių iškovojo 23 vietą, iš viso startuojant 185 dalyviams. Nors ir nepavyko pakartoti praėjusių metų fantastinio rezultato, kai buvo iškovota III vieta, šių metų pasiekimą galima vertinti labai gerai. Lenktynėse dalyvavo buriavimo lyderiai britai ir naujazelandiečiai, prancūzai bei italai. Lietuvos buriuotojams kiek pritrūko sėkmės ir stabilesnio plaukimo. Labai sudėtingas kintančio vėjo sąlygas dar papildė potvynio atoslūgio srovės. Tačiau Nojaus Volungevičiaus ir Augustės Dijokaitės iš Šiaulių komanda tapo geriausia iš Lietuvos, jie pateko į auksinį laivyną. Gerai sekėsi Auksei Rudzikaitei ir Augustei Žukauskaitei, kurios sugebėjo tapti pasaulio čempionėmis RS feva bronziniame laivyne.

Dalyvavimą UK vainikavo Rs tera Pro pasaulio čempionatas. Nojus Volungevičius nuo pirmų startų įsitvirtino Top 3. Pirmieji du buriuotojo startai buvo fantastiški , Regatos Media komanda komentaruose juos pavadinio tiesiog tobulais. Tačiau vien gero starto nepakanka, konkurencija RS tera pro jachtų klasėje, kur varžosi jaunimas iki 19 metų, buvo labai didelė, ir mažiausia klaida kainuodavo skaudžiai. Lenktynių metu sportininkas gavo ne tik baudos geltonąją vėliavą, po kurios lenktynes teko apmaudžiai nutraukti, bet ir diskvalifikaciją. Atrodė, kad šansai laimėti apdovanojimus sprūsta iš elekttreniški rankų.

Dideliam trenerio džiaugsmui trečiąją lenktynių dieną sportininkas sugebėjo išsaugoti šaltus nervus ir itin gerai nuspėti kintančio vėjo pasisukimus bei gūsius. Nojus plaukė labai stabiliai, visus kartus finišuodamas top 10. Likus dienai iš lentelės vidurio vėl grįžo tęsti kovos dėl medalio.

Viskas sprendėsi paskutinėse keturiose lenktynėse: elektreniškio sugebėjo visus kartus aplenkti savo konkurentus, o finišai antroje ir trečioje pozicijose įtvirtino III vietą. Buriavimo varžybose gali laimėti lenktynes, bet pralošti krante sprendžiant protestus. Pasibaigus lenktynėms paaiškėjo jog UK sportininkas padavė protestą prieš LTU, ir protestų komisija gavo užduotį nulemti galutinius rezultatus. Patenkinus brito protestą, Nojus būtų diskvalifikuotas, o rezultatai ženkliai prastesni. Laimei, patyrusi komisija atmetė brito protestą ir LTU sportininkui paliko galioti pasiektus rezultatus. Nojus Volungevičius ir jo treneris Darius Gerasimavičius antrus metus iš eilės galėjo džiaugtis Pasaulio bronzos apdovanojimais. Tai itin didelis pasiekimas LTU buriavimo istorijoje jaunimo įskaitoje.

Labai lenktynėse nepasisekė Auksei Uršulei Rudzikaitei: merginai lūžo stiebas ir ji nebegalėjo tęsti varžybų, Vilius Račiūnas debiutavo Rs tera Pro klasėje užimdamas 29 vietą iš 59. Tai optimistiškai nuteikiantis debiutanto pasiekimas.

Puikiai pasisekė Rs tera Sport klasėje startavusiai Nojaus Volungevičiaus sparing partnerei Rūtai Mažunavičiūtei iš Šiaulių, kuri nuo pirmų lenktynių lyderiavo ir laimėjo pasaulio čempionės titulą. Antra tarp RS tera Sport merginų liko Augustė Dijokaitė.

Apibendrinant pasiektus rezultatus Pasaulio čempionatuose galima pasidžiaugti, kad Elektrėnų sporto centro auklėtiniai jau antrus metus sudaro Rs tera ir feva Lietuvos rinktinės branduolį, o Lietuvos rinktinę atsakingose varžybose patikima treniruoti Elektrenų savivaldybės sporto centro treneriui Dariui Gerasimavičiui. Laimėti bronzą pasaulio jaunimo buriavime antrus metus iš yra didelis Elektrėnų sporto centro pasiekimas.

Elektrėnų savivaldybės sporto centro buriavimo treneris Darius Gerasimavičius