Lietuvis pirmą kartą DN Europos Jaunimo čempionatų istorijoje pateko į Top 10

 

Lietuvoje ant Rekyvos ežero gruodžio 08-10 dienomis vyko Europos DN ir Ice Optimist čempionatas.

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba davė leidimą rengti varžybas, ledo storis siekė 15 cm, ledą dengė 4 cm sniego sluoksnis, vėjas 4-5 m/s pietryčių krypties sąlygos lenktynėms buvo geros. Varžybas organizavo IDIYRA Europe. Jas organizavo Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacija, Šiaulių buriuotojų klubas ir Šiaulių sporto centras „Atžalynas“. Partneriai: Šiaulių „Žalgirio jachtklubas“ ir Lietuvos buriuotojų sąjunga.

Susirinko 35 dalyviai iš Lenkijos, Estijos, Lietuvos. Per dvejas dienas įvyko 13 lenktynių.

DN klasėje estas C-20 Rasmus Maalinn važiavo itin greitai ir nesulaukė didesnės konkurencijos, užtikrintai laimėjęs visas lenktynes, iškovojo DN Europos jaunimo čempiono titulą. Vienas ekspertas pajuokavo: „Jis skriejo lyg iš kitos planetos, visi kiti atrodė lyg užinkaruoti“. Antras buvo lenkų pilotas P-89 Mateusz Gigielewicz. Trečias - taip pat lenkas P-280 Jakub Kaminski.

Permaininga kova vyko Top 10, kur kiekvienas finišas keitė pilotų pozicijas. Antanas Gerasimavičius Elektrėnų savivaldybės sporto centro-NBA-Poseidonas auklėtinis pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje pateko į dešimtuką, užimta 9 vieta. Link šio pasiekimo sportininkas judėjo net šešerius metus ir tik įgijus daugiau patirties ir investavus į techniką pavyko tai pasiekti. Sportininko treneris Darius Gerasimavičius pasidžiaugė: „Smagu, kad paskutinį kartą startuojant jaunimo įskaitoje pavyko įšokti į top-10, tai ilgai lauktas rezultatas, ankstesniais metai būdavome šalia, bet techninis inventoriaus parengimas buvo kiek žemesnio lygio nei kitų šalių, dažni gedimai sulaužyti net keli stiebai vis pakišdavo koją. Investavome į naujas bures, stiebą, daug dėmesio skyrėme pačiūžoms. Pagerėjo fizinis atleto pasirengimą, vaikinas subrendo taktiškai ir psichologiškai. Šis pasiekimas gerai nuteikia judant pirmyn. Kitais metais laukia debiutas suaugusiųjų DN 50 Pasaulio čempionate“.

Jauniausiųjų „Ice optimist“ klasėje dominavo estai. Jie laimėjo visas pirmas tris vietas. C-1 Aron Poolma, C-191 Remo Maripuu, C-29 Miia Kubjas. Geriausiai iš lietuvių pasirodė varžybose debiutuojantis Mykolas Leipus (Elektrėnų savivaldybės sporto centras-NBA-Poseidonas) liko 10. Lietuvos rinktinės treneris Darius Gerasimavičius: „Daugeliui lietuvių tai buvo pirmosios tokio rango varžybos. Sportas labai kaprizingas, kai reikalingos specifinės oro sąlygos, reikalingas geras techninis inventoriaus paruošimas, atletų fizinis pasirengimas ir ištvermė. Jaunieji Lietuvos sportininkai ruošdamiesi jubiliejiniam čempionatui, kitąmet vyks į treniruočių stovyklas ir varžybas Švedijoje, bei Estijoje, tad tikimės, kad rezultatai gerės“.

  

Detalūs rezultatai: https://lt.regattas.eu/regatta/2023/jec

Foto: roralora, I.Žičkuvienė