Iš mokyklos į baseiną

Elektrėnų savivaldybės pradinukai, einantys į antrą ir į trečią klasę, kartą per savaitę apsilanko Elektrėnų baseine. Elektrėnų savivaldybės sporto centras drauge su Elektrėnų savivaldybės administracija bei VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos ir paslaugų biuru jau ne vienerius metus iš eilės tęsia užsiėmimų ciklą mažiesiems elektrėniečiams, supažindina juos su plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje pagrindais – nuo teorinių žinių iki praktinių įgūdžių. Užsiėmimai prasidėjo rugsėjo antrą savaitę.
Elektrėnų savivaldybės sporto centras vykdo plaukimo projektus: „Moksleivių sveikatos stiprinimas mokant juos plaukti“ (Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšos) ir „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ (VšĮ LPF informacijos ir paslaugų biuras).
Plaukimo projektų tikslas išmokyti visus antrų, trečių klasių mokinius plaukimo pradmenų, kad atviruose vandens telkiniuose ir baseinuose jie jaustųsi saugūs.
Vaikai supažindinami kokie pavojai tyko vandenyje ar šalia jo, kaip išsilaikyti vandens paviršiuje, taisyklingai kvėpuoti. Sudaromos sąlygos mokytis plaukimo pagrindų nuo pat mažumės, kai vaikai yra imliausi. Visi norintys antrų ir trečių klasių mokiniai dalyvauja nemokamoje programoje, mokydamiesi plaukti be apsauginių priemonių, taisyklingai panerti. Prižiūrimi trenerių ir plaukimo instruktorių vaikai įveiks baimes, drąsiai jausis vandenyje bei ugdys bendruosius savisaugos igūdžius.
Baigę visą plaukimo kursą, vaikai gaus sertifikatus, o norintieji sportuoti galės toliau tobulėti sporto centre, plaukimo ar vandensvydžio treniruotėse.