Du šimtai Elektrėnų savivaldybės antrokų baseine mokosi plaukti

Rugsėjo 16 d. Elektrėnų savivaldybės sporto centro baseine prasidėjo plaukimo užsiėmimai antrokėliams. Elektrėnų savivaldybės sporto centras pasirašė sutartį su VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuru dėl vaikų mokymo plaukti projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vykdymo. Projektas vyks iki 2020 m. sausio 31 d.
Plaukimas – puiki fizinio aktyvumo forma: stiprina sveikatą, grūdina organizmą, skatina augimą ir vystymąsi, ugdo taisyklingą laikyseną, stiprina raumenis, gerina širdies, kraujagyslių, kvėpavimo, kitų organizmo sistemų funkcinę veiklą. Plaukimas - gyvybiškai svarbus įgūdis. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, skendimas – viena didžiausių mirties ar neįgalumo priežasčių pasaulyje. Nelaimingų atsitikimų vandenyje statistika Lietuvoje skaudi. Kasmet vidutiniškai kasmet nuskęsta 295 žmonės, iš jų 29 vaikai. Nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastis – nemokėjimas plaukti. Vaikai priskiriami didesnei rizikos grupei, todėl jie turi būti mokomi plaukti bei saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių. Mokymas plaukti svarbus, nes sietinas su gyvenimo kokybe ir savisauga per visą gyvenimą.
Projekto tikslai ir uždaviniai: mokyti vaikus plaukti ir ugdyti plaukimo įgūdžius; suteikti vaikams saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens žinių ir praktinių įgūdžių; skatinti vaikų fizinį aktyvumą, gerinti fizinį parengimą ir stiprinti sveikatą; mokyti plaukti įvairių sluoksnių sportinių gabumų vaikus; sudaryti sąlygas mokiniams plaukti iš atokesnių gyvenviečių; per vaikų mokymo plaukti programą vykdyti gabių plaukimui vaikų paiešką ir paskatinti juos lankyti plaukimo treniruotes, siekiant didelio meistriškumo; skatinti mokinių, mokytojų, tėvų, trenerių, taip pat bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenių ir sporto organizacijų bendradarbiavimą ugdymo procese.
Džiugu, kad Elektrėnų savivaldybės mokyklos (Elektrėnų savivaldybės pradinė mokykla, Elektrėnų savivaldybės „Ąžuolyno“ progimnazija, Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių pagrindinė mokykla, Elektrėnų savivaldybės Vievio Jurgio Milančiaus pradinė mokykla) labai noriai bendradarbiauja vykdant plaukimo projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Mokyklų vadovai sudaro sąlygas, kad vaikai būtų saugiai atvežami į baseiną. Elektrėnų savivaldybės sporto centras pasirūpina pagalbinėmis plaukimo priemonėmis, kad mažieji plaukikai jaustųsi saugūs. Plaukimo pamokas veda patyrę plaukimo treneriai, ne vienerius metus vaikučius mokinantys plaukimo pradmenų.
Vaikai džiaugiasi turėdami galimybę išmokti plaukti ir su dideliu nekantrumu laukia plaukimo pamokų, o treneriai, mokytojai ir tėveliai laimingi matydami kaip vaikai su lyg kiekviena pamoka išmoksta plaukimo pradmenų. Vaikų įgytus plaukimo įgūdžius treneriai patikrins kontroliniu testu, nustatydami projekte dalyvaujančių gebėjimą nuplaukti pasirinktu būdu 25 m pagal tris lygius.

Elektrėnų savivaldybės sporto centras