Blokart skriejo Nidos aerouoste

Šį savaitgalį finišavo 16-asis Atviras Baltijos šalių ir Lietuvos Blokart vėjaračių čempionatas, sukvietęs 40 buriuotojų iš Lietuvos ir Estijos. Tradiciškai Nidos aerodrome vykstantis renginys netyčia „pataikė“ į naująją Neringos miesto gimtadienio - 585 metų sukaktį, todėl organizatoriai kaip apšilimą prieš čempionatą surengė Nidos vėjaračių taurės varžybas. Jose distanciją, lydimas viešinčios ukrainiečių delegacijos ovacijų, įveikė ir Neringos miesto meras Darius Jasaitis. Beje, merą vaikystėje buriavimo subtilybių mokė daugiausiai šį savaitgalį medalių sušlavusios Šiaulių komandos trenerė Irutė Žičkuvienė, kurios gimtasis miestas irgi Neringa.

Sėkmingoms buriavimo varžyboms lemiamas faktorius yra vėjas. Laimei, penktadienį ir šeštadienį pūtė stiprus vakaris, leidęs įvykdyti rekordiškai daug važiavimų ir padovanojęs buriuotojams daug greičio ir lenktynių azarto. Sportininkams reikėjo įveikti priešvėjinę-pavėjinę distanciją, laviruojant zigzagais. Važiavimus laimėdavo techniškesni ir geriau į vėjo greitį ir jo pasisukimus reaguojantys sportininkai. Bene trečdalį važiavimo sėkmės šiame sporte lemia savalaikis starto linijos kirtimas (startuoja visi kartu) - nes tai sudaro sąlygas lyderiams „naudoti“ oponentų burių nesujauktą vėją. Didžiausiais greičiais vairininkai Nidos aerodrome lėkė pavėjinėje distancijos dalyje - pasiekdavo iki 45 km/h greitį. Čia netrūko vėjaračių virtimų, išlėkimų iš trasos į žolę ir susidūrimų, vieno kurių metu sportininkui iš Panevėžio net sprogo priekinė vėjaračio padanga.

Buriuotojai varžėsi penkiose svorio kategorijose (ultra lengvasvoriai (iki 55 kg), lengvasvoriai (55 - 70 kg), vidutinio svorio (70-82,5 kg), sunkiasvoriai (82,5-95 kg) ir super sunkiasvoriai (virš 95 kg). Kiekviena grupė, išskyrus lengviausiuosius, startavo po 7 kartus.Po dviejų dienų siautėjimo Nidos aerodrome, vėjas sekmadienį nusprendė „pailsėti“ ir nebepūtė išvis. Keletą valandų pramindžiukavusiems sportininkams varžybų pabaigą paskelbė varpo dūžis. Uždarymo ceremonijos pabaigoje orą sudrebino tradicinė visų buriuotojų skanduotė - „Vėjo, vėjo, vėjo!“.

Lengviausiųjų kategorijoje nepralenkiama buvo Šiaulių komandos atstovė Rūta Mažunavičiūtė, aplenkusi antroje ir trečioje vietoje likusius savo komandos draugus - Rojų Stankevičių ir Ulą Venslovaitę. Lengvasvorių kategorijoje auksą iškovojo Neringos sporto mokyklos auklėtinė Austėja Mizgirytė, aplenkusi jai ant kulnų lipusius Elektrėnų sporto centro auklėtinius Taurą Kurlinkų (sidabras) ir Mantą Bitinaitį (bronza). Vidutinio svorio gamyklinėje kategorijoje pergalę šventė Vilniaus buriavimo mokyklos auklėtinė Auksė Uršulė Rudzikaitė, antrąją vietą iškovojo vietinis buriuotojas Šarūnas Jakas, o trečiąją vietą - Vilius Račiūnas iš Elektrėnų. Vidutinio svorio Performance kategorijoje virė itin arši kova tarp šiauliečio Gusto Stankevičiaus ir nidiškio Karolio Atkočaičio. Tik paskutinio važiavimo metu Karolis sugebėjo išplėšti pergalę ir tapo čempionu. Antrają vietą užėmė Gustas Stankevičius, o trečiąją - Nojus Bestauskas iš Klaipėdos. Sunkiasvorių Performance kategorijoje, laimėjęs 6-is važiavimus iš 7-ių, čempionu užtikrintai tapo Matas Mizgiris, antrąją vietą užėmė Vilius Bestauskas iš Klaipėdos, o bronzą iškovojo Antanas Golubovskis. Super sunkiasvorių kategorijoje čempionu tavo klaipėdiškis Artūras Šimanskij užtikrintai aplenkęs konkurentą iš Estijos Kalevi Roose. Trečiaja vieta turėjo tenkintis Audrius Juškevičius iš Klaipėdos.