Lietuvos irklavimo maratono čempionatas

2016.04.22-23 dienomis Marijampolėje vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo maratono čempionatas.  Pirmą kartą čempionatas buvo suorganizuotas Marijampolėje nuostabiame Dubysos upės tvenkinyje.

Čempionate buvo kovojama dėl 12 komplektų medalių: vaikų, jaunučių, jaunių ir suaugusiųjų amžiaus grupėse.  Čempionate dalyvavo iš Lietuvos ir po keletą sportininkų iš Latvijos bei Rusijos (Karaliaučiaus) .Elektrėnų sporto centrui atstovavo penki irkluotojai tai Gintarė Pališauskaitė, Artūras Golovač, Irmantas Brazys, Rokas Steponavičius ir Dominykas Pažėra.
    Puikiai šiose varžybose sekėsi Gintarei,  kuri mergaičių grupėje K-1(vienviete baidare) 2500m nuotolyje iškovojo aukso medalį. Taip pat gerai sekėsi Artūrui kuris berniukų grupėje C-1(vienviete kanoja) 2500m nuotolyje iškovojo sidabro medalį. Jaunučių grupėje nustebino pirmus metus sportuojantis Dominykas irkluodamas C-1(vienviete kanoja) 5000m užėmė trečią vietą.Tai buvo pirmosios šio sezono irkluotojų irklavimo varžybos.