51–asis bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“

Sekmadienį įvyko tradicinis 51–asis bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“, kuriame didelis būrys aktyvių žmonių varžėsi bėgime.
Pagrindinėje pusmaratonio distancijoje varžovams vilčių nepaliko žinomi Lietuvos bėgikai - brolis ir sesuo Remigijus Kančys ir Loreta Kančytė.
Pirmą kartą „Aplink Elektrėnų marias“ bėgime dalyvavęs R. Kančys („Origami runners“) finišavo per 1 val. 13 min. 30,6 sek. Antrąją vietą užėmė ukrainietis Vitalijus Kuznecovas („4F Charkiv“, 1:15.18), trečiąją – Tadas Matusevičius („Vilniaus bėgimo klubas“, 1:17.42,7).
„Labai geras krikštas. Trasa man patiko. Galbūt antra trasos dalis labiau, nes ten prasidėjo visokie kalniukai, buvo daugiau pavėsio, dinamiškumo. Manau, kad čia dar sugrįšiu“, - kalbėjo R. Kančys.
Septinta tarp visų dalyvių ir pirma tarp moterų finišavo L. Kančytė („Origami runners“). Jos rezultatas – 1 val. 21 min. 30 sek. Antra buvo ukrainietė Veronika Kalašnikova („4F Charkiv“, 1:34.45), trečia – Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S. running“, 1:35.21).
„Kiekvienais metais smagu dalyvauti šiame bėgime. Po finišo sakau, kad čia nebedalyvausiu niekad, bet kiekvieną kartą vėl atvažiuoju, - juokėsi L. Kančytė, - Tai neeilinis bėgimas Lietuvoje ir rimtas iššūkis. Čia tikrai yra ką veikti, netrūksta kalnų. Šiemet bėgimas buvo vienas iš vėsesnių, nes paskutiniais metais Elektrėnuose bėgti buvo labai karšta. Labai smagu buvo dalyvauti ir žinoma laimėti.“
10 km bėgime nugalėjo Marius Griušelionis – 38 min. 0,4 sek. Antrąją vietą užėmė Andrius Šipkinas (38.13,8), o toliau išsirikiavo dvi greičiausios moterys – Monika Naskauskė (39.28,2) ir Romualda Kondratienė (43.50,6). Elektrėnų atstovai Gintaras Balčiūnas (48.33,0) ir Aurelija Petrauskaitė (52.28,7) liko penkti.
„Trasa kalnuota, buvo daug kalnų ir nuokalnių, bet buvo smagu bėgti. Turėjau pašonėje bėgiką, todėl nebuvo nuobodu. Čia bėgau antrus metus ir labai džiaugiuosi čia vyravusia aplinka. Tikrai turėčiau čia sugrįžti“, - teigė M. Naskauskė.
1,2 km „Fun Run“ bėgime nugalėtojais tapo Džastinas Jasiulevičius (3.50,4) ir Elzė Odnopolaitė (4.38,4). Atstovaujantis Elektrėnų sporto centrą Nedas Janavičius (4.24,6) antras, Titas Janavičius (4.40,9) šeštas savo amžiaus grupėje. Sesutės Urtė Izabel Prusaitė ir Patricija Prusaitė (5.32,4) trečios.
10 km šiaurietiško ėjimo varžybos Nugalėjo Sigitas Pranaitis (1:13.38,0), Juozas Gudeliūnas (1:16.07,7) užėmė antrą vietą. Moterų grupėje nugalėjo Jurgita Žirkauskaitė (1:16.03,5), antra liko Renata Macijauskienė (1:16.36,4).
Bėgimo šventę taip pat papuošė 500 m vaikų bėgimas.
Elektrėnų savivaldybės sporto centras dėkoja Elektrėnų savivaldybei už skirtus piniginius prizus nugalėtojams, Elektrėnų policijos komisariatui, VšĮ Vievio sveikatos priežiūros centrui, UAB „G4S Lietuva“ Elektrėnų skyriui, Raudonojo kryžiaus Elektrėnų skyriaus savanoriams, ESSC dziudo trenerio R. Žemaitaičio auklėtiniams.