157 Elektrėnų savivaldybės antrokėliai dalyvauja projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“

Kaip praeitais, taip ir šiais metais Elektrėnų savivaldybės sporto centras aktyviai įsitraukė į VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro organizuojamą projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2018“, kuriame pradinių klasių moksleiviai (šiame projekte dalyvauja Vievio pradinės, Elektrėnų pagrindinės ir Kietaviškių pagrindinės mokyklų antrokai) mokosi plaukti baseine. Baseine vaikučiai turės 18 plaukimo pamokų. Projektą koordinuoja ir administruoja VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, UAB „Maxima LT“, bei savivaldybės. Sertifikuota mokymo plaukti programa pradinių klasių mokiniams vykdoma nuo 2009 metų.
Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. Vykdant vaikų mokymo plaukti programą vaikai mokomi plaukimo pradmenų, saugiai elgtis vandenyje ir skatinami sportuoti. Atsiranda norinčių lankyti plaukimo, vandensvydžio treniruotes. Projektas atneša realią naudą vaikų mokymui plaukti.
Pirmiausia vaikams būna suteikiamos žinios apie saugaus elgesio taisykles baseine ir prie vandens telkinių, higienos reikalavimus lankant baseiną. Projekte dalyvaujantys vaikai pripranta prie vandens, išmoksta sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo pratimus vandenyje, slinkti ant krūtinės ir nugaros, atlikti šuolį į vandenį nuo pakylos, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį. Dauguma vaikų, kurie turėjo baimę vandeniui, gyliui (Elektrėnų baseinas 2 m gylis), sėkmingai išmoksta plaukti be pagalbinių priemonių.
Tokie rezultatai labai džiugina trenerius, mokytojus ir tėvelius. Gera matyti, kad mokytojos noriai palydi savo auklėtinius į baseiną ir stebi kaip vaikai atlieka įvairius pratimus vandenyje. Po pamokos pasirūpina, kad mokinukams būtų išdžiovinti plaukai ir tinkamai apsirengę išeinant į lauką.
Projektas truko iki sausio mėnesio 31 d. ir tikimasi, kad bus pratęstas 2019 m. vasario – gegužės mėnesiais.

Elektrėnų savivaldybės sporto centras