„Mokėk plaukti ir saugiais elgtis vandenyje – 2017“

Prasidėjus mokslo metams Elektrėnų savivaldybės vaikų klegesys pasklido ne tik mokyklose, bet ir Elektrėnų baseine. Jau ne pirmus metus vaikai mokomi plaukti pagal Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką, kurioje didelis dėmesys skiriamas vaikų saugumui bei priežiūrai vandenyje.
Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimo prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu.
„Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį kokybiškose plaukimo pamokose, kurias vykdo plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Šiemet, kaip ir pernai, vaikai turi galimybę plaukimo įgūdžius, tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai. Tikimės, jog toks individualus vaikų pasiekimų vertinimas bus aiški žinia tėvams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, - sakė LPF viceprezidentė dr. Ilona Judita Zuozienė.
Elektrėnų savivaldybės pradinukai (259 vaikai) plaukimo pamokose įgaus bendrą pripratimą prie vandens, mokės sulaikyti kvėpavimą esant po vandeniu, gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį, mokės taisyklingai įkvėpti ir iškvėpti esant vandenyje, gebės slinkti ant krūtinės ir nugaros kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bokštelio, išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio 1,5 m gylio, gebės judėti ant krūtinės ir nugaros atlikdami kojų judesius laisvu stiliumi su lenta (25 m).
Projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“ koordinuoja ir administruoja LPF, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.