„Baltic cup“- 2016, Pavilosta (Baltijos Šalių Rs jachtų ir katamaranų taurė)

Birželio 17-19 dienomis mažame Latvijos uostelyje Paviloste vyko tarptautinės buriavimo varžybos . Čia susirinko dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos , Rusijos bei Lenkijos. Sudėtingomis oro sąlygomis buriuotojai startavo keturiose įskaitose: Rs tera , Rs aero, Rs Feva ir katamaranais. Nemažai buriuotojų pabūgę nepalankių meteorologinių sąlygų pasitraukė iš varžybų. Su vėju ir bangomis kovojo tik stipriausieji.
Penktadienis pasitiko permainingų šiaurės rytų, rytų krypčių vėjais 4 m/s ir gūsiais iki 7 m/s. Geriausiai pirmą dieną sekėsi Rs Aero įskaitoje latvei Anna Verner-. Rs tera -Evelinai Jakubauskaitei- „Trakų buriuotojų klubas“, Lietuva, katamaranais f-18 plaukiantys Antanas Gerasimavičius ir Dominykas Žižys - NBA/Poseidonas- Elektrėnų sporto centras, Lietuva nuo pirmo starto tapo lyderiais. Didžiausia intriga ir kova virė Rs feva jachtų klasėje . Visus dienos plaukimus laimėjo rusaičių įgula iš Peterburgo Anna Rusetskaya / Linda Lantsevsky-„morskoy sailing club“ Peterburgas, Rusija . Kitos įgulos lietuviai Gabrielė Petraitytė /Daumantė Petraitytė- NBA/Poseidonas- Elektrėnų sporto centras, Lietuva, Matas Petrauskas/Kajus Oškutis -„Trakų buriuotojų klubas“, Lietuva ir rusai Andrey Mixailov / Daniil Chashin -„morskoy sailing club“ Peterburgas, Rusija .Keturiuose plaukimuose jos išsirikiavo viena po kito ir kova dėl antros- trečios vietos žadėjo intrigą iki varžybų pabaigos.

Penktadienio vakare Pavilostą pasiekę štormas. Vėjas gūsiuose siekė iki 25-27 m/s . Jis nenurimo ir šeštadienį. Pietvakarių krypties vėjas siekė 15-17m/s bangos aukštis Baltijos Jūroje buvo 2,5m iki 3 m . Teisėjai vadovaujami Valerijaus Boguno plaukimų nevykdė , nes jūroje buvo nesaugu buriuoti.
Sekmadienį vėjas kiek nurimo, jo greitis siekė 10 m/s gūsiuose iki 14m/s, bangos aukštis nuo 1,4m iki 1,7 m . Startai buvo duoti tik Rs feva jachtoms. Kitoms jachtų klasėms dėl vėjo apribojimų palukimai nevyko liko galioti penktadienį pasiekti rezultatai.
Sudėtingos oro sąlygos pareikalavo didelių fizinių pastangų. Jachtos skriejo bangų keteromis . Daugelis jachtų virto nepavykus deramai suvaldyti laivo. Plyšo burės. Kelios įgulos turėjo pasitraukti iš lenktynių. Rusaičių įgulai pavyko išsaugoti lyderių pozicijas, nors gerokai didesnį pasipriešinimą demonstravo fiziškai stiprios seserys Gabrielė ir Daumantė-NBA/Poseidonas Elektrėnų sporto centras. Po dviejų plaukimų jos įsitvirtino antroje vietoje, o rusai Abdrejus ir Daniilas trečioje. Viską nulėmė paskutinis plaukimas. Merginos iš Lietuvos labai gerai startavo ir visoje distancijoje plaukė su lyderėmis iš Peterburgo Anna Rusetskaya / Linda Lantsevsky , antroje distancijos pusėje sugebėjo jas aplenkti. Dėja , iki finišo linijos likus vos 100 m padariusios nedovanotiną klaidą, apiplaukiant distancijos ženklą, lietuvaičių įgula iš pirmos pozicijos smuktelėjo į ketvirtą , o po rusų merginų įgulos finišavę Peterburgo vaikinai užsitikrino antrą vietą ir galutinėje įskaitoje. Seserys Iš Lietuvos liko trečios.

„Baltic cup -2016“ Pavilosta nugalėjo ir sidabriniais regatos žiedais pasipuošė:

  • Rs aero – Anna Vernere –„ Stirnuraga YC“ Latvija
  • Rs tera – Evelina Jokubauskaitė – „Trakų buriuotojų klubas“, Lietuva
  • Rs Feva - Anna Rusetskaya / Linda Lantsevsky -„morskoy sailing club“ Peterburgas, Rusija
  • Catamaran –Antanas Gerasimavičius/Dominykas Žižys- NBA/Poseidonas- Elektrėnų sporto centras, Lietuva

Ši regata po metų vėl sukvies geriausius Baltijos šalių buriuotojus ir tikėkimės meteorologinės sąlygos bus palankesnės.