„World sailing“ buriavimo kursai kaune

 

Rugsėjo 12-18 d. Lietuvos buriuotojų sąjunga, tarpininkaujant Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, su Tarptautinio olimpinio komiteto Solidarumo fondo pagalba organizavo kvalifikacijos kėlimo kursus treneriams. Kursus vedė pasaulinės buriavimo asociacijos „World Sailing“ instruktorius Robert John Holden iš Pietų Afrikos Respublikos.

Šiuose kursuose dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės sporto centro buriavimo treneris Darius Gerasimavičius. 7 dienas vyko intensyvūs teorijos - 35 val. ir praktikos - 20 val. seminarai. Treneriams buvo pateikta naujausia treniravimo metodika ir praktiniai patarimai. Treniruotėse ant vandens daug dėmesio buvo skirta saugumui ir tiksliam trenerio katerio valdymui. Akcentuota treniravimo planavimas, treniravimo klaidos ir kt. Pasibaigus kursams treneriai įgijo naujas kompetencijas, kurias patvirtino aukščiausio rango sertifikatai,- pasirašyti Tarptautinio olimpnio komiteto prazidento T.Bach, Lietuvos Olimpinio komitetio prezidentės D.Gudzinevičiūtės, Tarptautinės buriavimo federacijos prezidento Quanhai Li ir World sailing kursų direktoriaus R. Holden.

D.Gerasimavičius,-„teisė dalyvaut tokio rango kursuose – tai Elektrėnų sporto centro didelis pasiekimų įvertinimas, akcentuojant ne tik tiek Lietuvos buriavimo, bet ir tarptautinėje scenoje. Buvo smagu išgirsti puikius aukščiausio lygio buriavimo eksperto vertinimus rengiant Elektrėnų buriuotojus. Pats kursų turinys buvo pateiktas puikiai: video, dokumentai, užduotys, konspektai ir kt. Krūvis buvo tikrai didelis, bet įgytos kompetencijos padės dar geriau organizuoti treniravimo procesą, siekiant aukščiausių tikslų.“