Elektrėnų savivaldybės trečiokai dalyvauja plaukimo projekte
„Aš moku plaukti – tai gyvybiškai svarbu“

Prasidėjus naujiems mokslo metams Elektrėnų savivaldybės trečiokėliai sugužėjo ne tik į mokyklos suolus, bet ir į Elektrėnų savivaldybės sporto centro baseiną, kur rugsėjo mėnesį su džiaugsmu prasidėjo projekto „Aš moku plaukti – tai gyvybiškai svarbu“ plaukimo pamokos. Šie vaikai jau ne „pirmokai“ baseine, nes būdami antrokėliais turėjo plaukimo užsiėmimus baseine. Šiais metais šiame projekte (12 plaukimo pamokų) dalyvauja 10 Elektrėnų savivaldybės trečiokų (Elektrėnų pradinė mokykla, Ąžuolyno progimnazija, Kietaviškių progimnazija, Vievio Jurgio Milančiaus pradinė). Projektui „Aš moku plaukti – tai gyvybiškai svarbu“ įgyvendinti lėšos skirtos iš 2021 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Projektą vykdo Elektrėnų savivaldybės sporto centas.
Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos prieinamos visiems vaikams, net tiems , kurie neturi galimybės lankyti baseiną.
Labai svarbu, kad vaikai ne tik sudalyvautų projekte, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdo plaukimo patirtį turintys specialistai.
Trečiokai, nuo rugsėjo mėnesio dalyvaujantys plaukimo pamokose, jau yra susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis baseine ir vandenyje, vandens fizinėmis savybėmis, mokėsi kvėpavimo ir pasinėrimo į vandenį pratimų, išmoko gulėti vandenyje ant pilvo ir nugaros, atlikti rankų ir kojų judesius prie baseino sienelės, judėti su plaukimo lentele, mokantis plaukimo būdų technikos. Visą tai tik pakartojome ir toliau mokomės plaukimo būdų.
Džiaugiamės, kad kuo daugiau plaukimo pamokų, tuo vaikai laisviau jaučiasi vandenyje, įgyja patirties saugiai elgtis baseine ir prie vandens telkinių, plaukia keliais plaukimo būdais. Tikimės, kad taip sumažinsime skendimų skaičių Lietuvoje.