Krepšinis!

 

Supažindiname krepšinio fanatikus su Elektrėnų Pavasario Krepšinio Turnyro ketvirtfinalio poromis. Trumpai apžvelgsime ir pateiksime informaciją apie kiekvieną iš porų, ir jų favoritus.

Pirmoji pora, tai A grupės lyderiai Kietaviškių „BOEN Lietuva“ laimėjusi visas žaistas rungtynes ir B grupėje paskutinėse rungtynėse į atkrintamąsias su trenksmu patekusi Kaišiadorių KKSC komanda, kuri nugalėjo Elektrėnų SK „Centauro2“ komandą rezultatu 101-61 ir užėmusi ketvirtą vietą B grupėje. Kietaviškių „BOEN Lietuva“ komandą į pergales veda trys žaidėjai tai - Darius Gervickas, kuris yra pats rezultatyviausias žaidėjas turnyre, Povilas Makūnas ir Mantas Macikas. Visi trys žaidėjai vidutiniškai pelno 80 procentų visos komandos taškų. Po traumos atsigaunantis Julius Grigaliūnas taip pat puikiai įsiliejo į komandos žaidimą. „BOEN Lietuva“ komanda turi labai stiprią priekinę liniją, kurią sustabdyti bus sunki užduotis. Kaišiadorių KKSC komanda nors ir nelepino savo sirgalių pergalėmis, bet patekdami į atkrintamąsias parodė, kad su šia komanda reiks skaitytis visiems. Grupės rungtynėse niekam nepasidavę be kovos, jie tikrai nepasiduos ir ketvirtfinalio serijoje. Komandos lyderis neabejotinai yra Dominykas Šalvaitis, kuris ir tempia savo komandą į priekį. Jam puikiai paskutinėse rungtynėse talkino po traumos grįžęs Rokas Tamulevičius. Šie du vyrukai ir sudarys smogiamąją jėga KKSC komandoje. Ar to pakaks nugalėti vyrus iš „BOEN Lietuva“? Pamatysime jau netrukus.

Antroji pora - B grupės lyderiai Žiežmarių KK „Žiežmariai“ iškovojo keturias pergales iš keturių ir užėmę pirmąją vietą B grupėje, jie ketvirtfinalio serijoje kausis su A grupės ketvirtos vietos savininkais Elektrėnų SK „Centauro1“ komanda. Turnyro pradžioje minėjome, kad Žiežmarių komanda yra sudaryta Mažų Miestelių Lygos žaidėjų pagrindu. Savo sukauptą patirtį KK „Žiežmariai“ puikiai išnaudojo reguliariajame sezone, iškovoję visas keturias pergales. Komandos lyderiai kaip ir kiekvienais metais yra Arvydas Pūras ir Evaldas Černiauskas, pelnantys didžiąją dalį komandos taškų. Komandos naujokai Tautvydas Gervickas, Laurynas Černiauskas ir Julius Šalkauskas ženkliai prisideda prie komandos pergalių.

A grupėje SK „Centauro1“ komanda liko ketvirti, taip ir nepatyrę pergalės džiaugsmo. Po gero sezono Vilniaus Krepšinio Lygoje visi tikėjosi, kad gerai pasirodys ir Elektrėnų Pavasario Krepšinio Turnyre, bet deja keliems pagrindiniams žaidėjams patyrus traumas komanda nesugebėjo mobilizuotis ir užkamšyti atsiradusių skylių tiek puolime, tiek gynyboje. Lyderių vaidmens ėmėsi Kipras Arcabas ir Rapolas Bielskis, bet to nepakako nei vienai pergalei pasiekti. Dabar SK „Centauras1“ turi laiko išsigydyti traumas ir tikėtis, kad Kipras ir Rapolas toliau demonstruos savo gerą žaidimą. Jei prie jų prisijungs traumą išsigydęs Danielius Baslyk ir savąjį žaidimą atras Eitautas Visockas, SK „Centauras1“ galės mesti rimtą iššūkį žiežmariškiams, kad pakovotų dėl vietos pusfinalyje.

Trečioji pora, tai Kruonio „Žaibas“ - Elektrėnų „Sporto centras“. Kruonio komanda puikiai debiutavo Elektrėnų PKT, B grupėje, į priekį praleidę tik KK „Žiežmarius“, kuriems nusileido tik po permainingos kovos. Nors į grupės varžybas ir rinkosi negausiai Kruoniškiai tikrai turėtų susirinkti visi į ketvirtfinalio seriją ir pademonstruoti savo tikrąjį veidą. Šioje komandoje sunku išskirti vieną ar kitą lyderį, nes kiekvieną dieną juo tapti gali vis kitas žaidėjas, apart Karolio Kursevičiaus, kuris reguliariajame sezone buvo pats naudingiausias žaidėjas tarp visų lygos krepšininkų, sužibėti gali kiekvienas pasirodęs ant parketo. „Žaibo“ komanda yra pati rezultatyviausia ekipa tarp visų turnyro dalyvių, tad ją sustabdyti yra labai sunku, kol kas vieninteliai tai padarė žiežmariškiai. Tuo tarpu Kruonio priešininkams Elektrėnų „Sporto centro“ komandai šie metai buvo sudėtingi, praeitų metų čempionai jau turnyro pradžioje nusileido pernykščiams priešininkams finale „Boen Lietuva“ komandai, paskui po permainingos kovos buvo pralaimėta ir Elektrėnų PGT komandai, ir tik paskutinėse rungtynėse pasiekta pergalė prieš SK „Centauro1“ komandą leido grupėje užimti trečią vietą. Šį sezoną komandą labai retina traumos, nors ir grįžo Karolis Jovaiša, jis nėra dar optimaliausios formos, o Mariui Kaminskui tempti visą komandą ant savo pečių buvo per sunku. Iki ketvirtfinalio serijos pradžios dar yra šiek tiek laiko ir jei komanda išsigydys traumas ir nenutiks kažkas netikėto, tai tikrai bus labai įdomi serija, kurios baigties prognozuoti beveik neįmanoma. Mūsų manimu tai turėtu būti labai įdomi, jei ne įdomiausia serija iš visų ketvirtfinalių.

Ketvirtoji pora - Vievio „Žiedas“ - Elektrėnų PGT. Jau eilę metų šios komandos kovoja tarpusavyje. Šiemet jos jau buvo susitikusios Vilniaus Krepšinio Taurės turnyre ir tik po atkaklios kovos, vos kelių taškų skirtumu buvo pranašesni Elektrėnų PGT krepšininkai. Dabar ir vėl jos kausis tarpusavyje Elektrėnų Pavasario Krepšinio Turnyre. Vievio „Žiedo“ komanda paskutinėse rungtynėse prarado traumą patyrusi Mantą Tokaną, jis buvo vienas komandos lyderių, kartu su Dariumi Beiga ir Mindaugu Stoškumi sudarė galingą puolimo jėgą varžovų aikštės pusėje, tiek ir gynyboje po savo krepšiu. Dabar turės labiau pasistengti kiti komandos nariai, kad kompensuotu Manto netektį. Kaip Vievio „Žiedo“ komandai taip ir Elektrėnų PGT komandai nepasisekė su traumomis, Marius Radvilas vienas geriausių žaidėjų visoje Elektrėnų savivaldybėje, patyręs sunkią kojos traumą, baigė savo pasirodymą šių metų turnyre. Dabar PGT komandą pirmyn turėtų vesti Visvaldas Ašmena ir Andrius Zaikauskas, jiems talkint - Darius Stambrauskas bei Paulius Žilius. Jei komanda kovos kaip paskutinėse A grupės rungtynėse su „Boen Lietuva“, tai Elektrėnų PGT komanda gali prasibrauti ir iki finalo. Na, bet pradžioje reikia nugalėti kovingąją Vievio „Žiedo“ komandą. Šioje serijoje komandoms praradus lyderius kažką prognozuoti sunku, tad manome, kad komandos yra lygios ir serijos baigtį nulems smulkios detalės.

 Elektrėnų savivaldybės sporto centras