Irklavimo varžybos „Olimpinės viltys“. Vengrija

 Rugsėjo 23-25 dienomis Vengrijoje (Segetas) vyko kasmetinės „Olympic hopes“ irklavimo varžybos, jose dalyvavo daugiau nei 700 dalyvių iš 31 pasaulio šalies, tarp kurių pasirodė ir Elektrėnų sporto centro auklėtiniai su Lietuvos rinktine: Dominykas Pažėra, Artūras Golovač ir Gintarė Pališauskaitė.
Pirmą varžybų dieną varžybos vyko 200m nuotolyje, čia pirmoji vienviete baidare startavo Gintarė, kuri iš 35 dalyvių liko 25-ta. Dominykas, vienviete kanoja varžydamasis su 21 dalyviu, užėmė 13-tą vietą. Antrą varžybų dieną dalyviai startavo 1000m nuotolyje, čia Dominykas startavo vienviete kanoja ir užėmė 12 vietą iš 23 dalyvių. Dominykui, irklavusiam dviviete kanoja su Artūru, nepasisekė - vaikinus pusfinalyje diskvalifikavo už taisyklių pažeidimą. Trečią varžybų dieną varžybos vyko 500m nuotolyje. Gintarė irklavo vienviete baidare ir iš 34 dalyvių liko 26-ta. 
Tai buvo pirmosios tokio rango irklavimo varžybos mūsų jauniesiems irkluotojams, kurių metu jie įgijo tarptautinių varžybų patirtį. Žinoma, aukštų rezultatų siekti yra sunku, kai tenka varžytis su vyresniais irkluotojais, tačiau ir čia vaikai nelieka paskutiniai. Gintarė kovojo su dvejais metais vyresnėmis varžovėmis, Artūras ir Dominykas taip pat irklavo vyresnių grupėje. Kitais metais Vengrijoje vyks baidarių ir kanojų Europos mokinių olimpinis festivalis, kuriame mūsų auklėtiniai taip pat bus tarp kandidatų atstovauti Lietuvos rinktinę.

Baidarių ir kanojų treneris Ovidijus Manomaitis